Verhuiscoach koop voor 55+
Gemeente Zwolle
 
Aanvraagnummer
25121
Duur
8 maanden
Opties verlenging
3 maal 6 maand(en)
Uren per week
12 tot 24 uur
DAS opdracht
Ja
Start
1 januari 2026
Opleidingsniveau
HBO
Regio
Overijssel
Einde inschrijfdatum
25 November 2025 agenda 
Eindtijd
09:00 uur

Uitvoeringsvoorwaarde
Met het verstrekken van de opdracht (aan de ondernemer die inschrijft op de onderhavige opdracht en voor gunning in aanmerking komt) en de gemeente Zwolle mag géén arbeidsrelatie/dienstbetrekking tot stand komen. De inschrijver dient dit te waarborgen. Bij het inschrijven op de onderhavige opdracht moet in dit kader rekening worden gehouden dat de uitvoering van de werkzaamheden plaatsvindt onder direct toezicht en leiding van de gemeente Zwolle. Dit betekent dat niet wordt voldaan aan de criteria voor zelfstandigheid zoals vereist onder de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA). De gemeente merkt hierbij op dat aan de voornoemde uitvoeringsvoorwaarde niet wordt voldaan als de inschrijver een ZZP-er is".

Organisatie
In Zwolle geloven we dat het leven beter wordt als we samenwerken met inwoners, ondernemers en partners in de stad. En dat blijkt te werken, want Zwolle scoort hoog op ‘kwaliteit van leven’. Inwoners hebben een groot hart voor de stad, houden van het groen, werken, ondernemen met plezier en voelen zich veilig. We kijken uit naar een toekomst met meer dan 160.000 inwoners. Het is onze missie om onze brede welvaart te behouden en te versterken. Dit doen we door unieke talenten samen te brengen en onze passie voor de stad en haar inwoners te delen.

In Zwolle kun je jezelf ontwikkelen, je interesses en vaardigheden verkennen en de vrijheid ervaren om te doen wat je leuk vindt en waar je goed in bent. We zijn een organisatie, waar we elkaar waarderen, accepteren en respecteren om wie we zijn. Diversiteit verrijkt onze organisatie en zorgt voor een kleurrijk Zwolle, waar iedereen zich thuis voelt.

Opdracht
Iedereen een (t)huis bieden, is de uitdaging waar we in Zwolle voor staan. Samen met de betrokken partners is de gemeente Zwolle aan zet om grip te krijgen op de woningmarkt. We werken er hard aan om te onderzoeken hoe we op verschillende manieren zoveel mogelijk woningzoekenden in Zwolle kunnen bereiken. Eén van de oplossingen is de uitvoering van de 15 maatregelen in het Actieplan Beter Benutten van de Bestaande Woningvoorraad. Het actieplan richt zich op de uitvoering van de 15 maatregelen die elk op hun eigen manier bijdragen aan het beter te benutten van de bestaand woningvoorraad en het bevorderen van de doorstroming op de woningmarkt.  

Eén van de maatregelen is een verhuiscoach voor 55+ met een koophuis. Bij veel (oudere) bewoners is er de behoefte om persoonlijk geholpen te worden bij het hele proces van oriënteren, zoeken en uiteindelijk eventueel verhuizen naar een passende woning of het meer passend maken van de huidige woning. We willen mensen die eraan toe zijn om te verhuizen naar een woning die beter bij hen past stimuleren en informeren wat de mogelijkheden zijn, zodat als zij een nieuwe passende woningen hebben gevonden, deze vrijkomen voor starters en gezinnen. 

We zoeken een verhuiscoach koop voor 55+ voor 12-24 uur per week voor de periode van 1 januari 2026 t/m 31 augustus 2026. Als verhuiscoach ga je in gesprek met 55-plussers die een sluimerende verhuiswens hebben. Je biedt informatie, verwijst door naar instanties, zoals corporaties, marktpartijen of welzijnsorganisaties daar waar gewenst en stimuleert een verhuizing als dat passend is. Als verhuiscoach begeleid inwoners in hun verhuiswensen.  

Verantwoordelijkheden 
De verhuiscoach: 

  • Zorgt dat in het oriënterende gesprek de echte (woon)vraag boven tafel komt;
  • Voorziet mensen van informatie en voert op diverse wijze verkennende, advies/stimuleringsgesprekken en biedt na elk gesprek of verwijzing nazorg;
  • Draagt bij aan het vinden en ontwikkelen van nieuwe contacten met 55-plussers die een sluimerende verhuiswens hebben; 
  • Werkt nauw samen met relevante afdelingen van de gemeente en haar partners, zoals marktpartijen, welzijnsorganisaties en woningbouwcorporaties;
  • Verwijst door naar partner organisaties daar waar nodig;
  • Heeft regelmatig overleg met de gemeente en partners en sluit periodiek aan bij overleggen;
  • Monitort de voortgang van de gesprekken en geeft evaluaties terug aan de gemeente en partners.

Vereisten / knock-outcriteria

  1. Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  2. Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 8 jaar in een functie waarbij samenwerking met wooncorporaties en bewoners een belangrijk onderdeel was (beschrijf separaat en beknopt een voorbeeld in de motivatie);
  3. Een maximum uurtarief van €80,- (excl. btw / incl. woon-werk en werk-werk verkeer);
  4. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelor niveau richting communicatie of social work.

Selectiecriteria te beoordelen door Flextender (weging, totaal 100 punten)

  1. Aantoonbare werkervaring op het gebied van aan- en verkoop van huizen en bijbehorende hypotheken (beschrijf separaat en beknopt een voorbeeld in de motivatie) (30 punten);
  2. Aantoonbare werkervaring op het gebied van zorg en welzijn (benoem dit expliciet in het cv) (15 punten);
  3. Aantoonbare werkervaring binnen de regio Zwolle op het gebied van wonen met bijbehorend netwerk (20 punten);
  4. Aantonobare werkervaring  in samenwerking met externe partijen (35 punten).

Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre u / de door u aangeboden kandidaat aan het bovengenoemde profiel voldoet.

Competenties

  • Communicatief sensitief in de gespreksvoering met verschillende inwoners. Je weet op een professioneel nieuwsgierige wijze de vraag achter de vraag boven tafel te krijgen.
  • Flexibele houding. Je krijgt energie van een flexibele en dynamische agenda, waarbij je bijvoorbeeld in de ochtend een gesprek voert op het gemeentehuis en in de loop van de middag huisbezoeken aan het doen bent.
  • Deskundigheid op gebied van de (Zwolse) woningmarkt.

Beoordeling
Stap 1: Beoordeling cv’s op minimumeisen
“Flextender beoordeelt de cv’s op de Vereisten / Knock-outcriteria in het bovengenoemde profiel. Kandidaten die voldoen aan de Vereisten / Knock-outcriteria in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling”. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.

Stap 2: Selectie 10 cv’s die aan de organisatie worden voorgelegd
Flextender beoordeelt de cv’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door Flextender”.

De 10 kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door Flextender zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  1. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  2. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Fee Flextender
Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening.

Benodigd aantal professionals
1.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
Is hybride werken mogelijk: Nee
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Maandag t/m vrijdag

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op Nader te bepalen. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk ervoor  bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • Voor opdrachtnemer geldt een Social Return (SROI) verplichting bij gegunde opdrachten hoger dan €400.000 binnen het DAS van de Talentenregio. Voor meer informatie zie: (https://talentenregiohuurtin.nl/wp-content/uploads/2024/10/SROI-bijlage-DAS-v2.pdf).

Meer informatie
Vragen kunnen ingediend worden tot donderdag 20 november 2025, 09:00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op maandag 24 december 2025 gepubliceerd op onze website. De gestelde vragen en antwoorden kunt u inzien door in te loggen bij Flextender via uw Flextender account. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777.

De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot dinsdag 25 oktober 2025, 09:00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.